понеділок, 10 грудня 2018 р.

Представники Джерела у складі делегації від України у Катовіце на Міжнародній конференції COP24

 6 грудня 2018 року під час відкриття Дня Молодій та Майбутніх Поколінь на кліматичній конференції у Катовіце (COP24) учні Джерела на чолі з вчителем інформатики Жуком Олександром представляли результати шкільного конкурсу Кліматичні Краплі у складі делегації від України.
З квітня 2018 року п’ятдесят шкіл в Україні скоротили викиди СО2 на 363 тонни, здійснюючи
кліматично-дружні вчинки в рамках шкільного конкурсу з використанням мобільного додатку Кліматичні Краплі. Переможці конкурсу закликають однодумців зі шкіл усього світу долучитися до конкурсу та скоротити викиди парникових газів на 1 мільйон тонн СО2 за рахунок простих змін у поведінці.
Мобільний додаток Кліматичні Краплі відстежує кліматично-дружні вчинки користувачів, конвертує їх в електронні бали, що мають назву Кліматичні Краплі, та дозволяє обмінювати такі бали на знижки від екологічно-відповідального бізнесу. Під час конкурсу учні та вчителі отримували Кліматичні Краплі за висаджування дерев, роздільний збір відходів та заходи з енергозбереження у будівлях. Переможцями конкурсу стали школи, які зібрали найбільшу кількість Кліматичних Крапель у розрахунку на одного учня. Кожна Кліматична Крапля уособлює скорочення викидів СО2 на 1 кг за рахунок здійснення кліматично-дружніх вчинків.
Гліб Федоров, 12 років: “Мобільний додаток Кліматичні Краплі та шкільний конкурс був цікавим відкриттям для мене та багатьох учнів нашої школи. Краплі є своєрідними екологічними грошима, які ти можеш заробити, здійснюючи кліматично-дружні вчинки, наприклад, висаджуючи дерева. Краплі можна перекидати з телефону на телефон протягом якихось секунд! Наш клас був особливо активним, заробляючи Краплі за рахунок збирання макулатури. Ми двічі здавали макулатуру у пункт прийому протягом проведення конкурсу!”.
Олександр Жук, переможець конкурсу Global Teacher Prize Ukraine 2018: “Як вчитель я завжди підтримую учнів у розвитку їх особистих здібностей та здатності співпрацювати з іншими людьми для досягнення спільних цілей. Кліматичні Краплі навчають та мотивують учнів діяти у дружній для клімату спосіб, перетворюючи з часом фрагментарні вчинки на звички. Також додаток посилює співпрацю між учнями у здійсненні колективних кліматично-дружніх вчинків у школі та за її межами. Справді, з такими інноваційними інструментами школи можуть стати двигунами у боротьбі проти змін клімату, роблячи поведінку цілих громад більш дружніми до клімату”.
Мобільний додаток Кліматичний Краплі тестувався і працює в Україні з вересня 2017 року. Наразі він має сотні користувачів та 25 партнерів у 15 українських містах та селищах. Додаток доступний на Play Market для пристроїв з операційною системою Android і був розроблений ТОВ КТ-Енергія – консалтинговою компанією у сфері енергоефективності та скорочення викидів парникових газів, що працює з 2010 року. Більше інформації доступно на www.climatedrops.com та kt-energy.com.ua.

1 коментар: